Vlastná káva a zákusky – v nitrianskej kaviarni vás privíta Milá deva

kava a zakusky v nitre

Kaviarní v Nitre je veľké množstvo a stále vznikajú nové a nové. Jednou z nich je aj Milá deva, ktorú si jej majiteľka otvorila na Piaristickej ulici len pred zhruba rokom. Návštevníkov láka na domáce produkty či vlastnú značku kávy.

Názov Milá deva si majiteľka kaviarne zvolila, pretože chce na návštevníkov zapôsobiť milou obsluhou. „Ako už z názvu vyplýva, chcem, aby sa tu zákazník cítil príjemne,” povedala.  Napriek tomu, že kaviareň funguje len rok, už teraz má viacero pravidelných návštevníkov.

Okrem milej obsluhy dodáva kaviarni príjemnú atmosféru aj moderný dizajn, ktorý dáva pocit, ako by bolo leto, aj keď je vonku zima. Vankúše a riady ozdobené palmovými listami dotvárajú izbové rastliny. Napriek tomu, že je kaviareň menšia, jej súčasťou je aj detský kútik.

V Milej deve nájdete domáce koláče a kávu vlastnej značky. (Foto: Alexandra Bednárová)

Káva vlastnej značky a domáce produkty

V ponuke Milej devy nechýbajú domáce produkty. „Napriek tomu, že máme užší sortiment, pečieme domáce buchty a zákusky,” uviedla majiteľka. Na výber je vždy aj bezlepkový variant. Okrem pečiva a zákuskov si môže zákazník vybrať aj z ponuky šalátov alebo sa osviežiť domácou limonádou.

Ak sa však chcete zastaviť len na kávu, nebudete ľutovať. Tá je totiž  vlastnej značky. „Značku kávy, ktorú ponúkame, zákazník nikde inde v Nitre nenájde. Pražia nám ju v Španielsku v malej pražiarni,” povedala majiteľka. Cez leto sa môžu zakazníci tešiť aj na zmrzlinu, ktorú budú predávať cez okno kaviarne.

Titulná fotografia: autorka článku

Zdieľajte článok

Komentáre: