Na predĺženie ISIC karty máte posledné dni, ak chcete známku zadarmo

predlžovanie ISIC

Ak toto predlžovanie ISIC karty nestihnete, alebo chcete využívať aj zľavy v obchodoch, na prolongáciu si ešte počkáte.

Študenti si majú možnosť zaobstarať známku ISIC alebo NO ISIC. ISIC je za poplatok a prináša aj rôzne výhody vo forme zliav. NO ISIC je zadarmo, no nezahŕňa možnosť čerpať výhody, ako sú zľavy v obchodoch, kinách či rôznych podnikoch.

Práve pre záujemcov o NO ISIC známku sa blíži hraničný termín. Objednávať túto prolongačnú známku si študenti môžu do 20. júna. Predĺženie platnosti môžete vykonať na tejto adrese.

Prečítajte si aj: Ako postupovať pri strate ISIC-u?

Inak tomu nie je ani v prípade budúcich prvákov magisterského štúdia. Hoci formálne prestanú byť študentmi po obhajobách či štátniciach, pravidlá objednávania známok sú pre nich rovnaké.

„Čo sa týka študentov pokračujúcich na magisterské štúdium, aj tí si, samozrejme, známku môžu objednať,“ povedala pre Občas nečas Martina Urbasek zo združenia CMK SYTS, ktoré má na starosti ISIC známky.

Prváci z iných škôl si musia priplatiť

Iná situácia je však v prípade študentov, ktorí na magisterský stupeň prestúpili z inej vysokej školy. Tí si musia kúpiť novú kartu, ktorá už má vytlačenú prolongačnú známku na prvý rok štúdia. Musia tak rátať so zvýšenými nákladmi.

Predlžovanie ISIC karty z inej univerzity totiž nie je možné. Rovnako je to aj v prípade prvákov na bakalárskom stupni. Ak už používali kartičku ako stredoškoláci, aj tak si musia kúpiť novú. Každá škola má na nej totiž vlastné logo.

Ostatní si ešte chvíľu počkajú

Ostatní, ktorí chcú využívať aj zľavy, alebo nestihnú hraničný termín, si budú môcť od 1. augusta objednať známku ISIC, ktorá je za poplatok.

Obe skupiny si po zápise, na ktorom dostanú potvrdenie o návšteve školy, vyzdvihnú známky u brigádnikov v priestoroch školy. Miesta a časy upresní univerzita neskôr. Obvykle to býva v deň zápisu a niekoľkokrát aj v ďalších dňoch na začiatku akademického roka.

Informácie pre Občas nečas potvrdila Martina Urbasek.

Titulná fotografia: Viktória Záčeková

Zdieľajte článok

Komentáre: