Publikácia Kauzy 2019 poukáže na to, čo sa za 30 rokov od Novembra ’89 (ne)zmenilo

kauzy 2019

Za posledný rok rezonovalo slovenskou spoločnosťou množstvo závažných tém a káuz, ktoré si doposiaľ verejnosť ani nepredstavovala. Portál aktuality.sk sa rozhodol tieto udalosti, ktoré ovplyvnili za posledný rok vývoj v spoločnosti, zhrnúť do ročenky Kauzy 2019.

Kniha Kauzy 2019 vychádza s podtitulom Kto zarába na štáte? Poukazuje na prepojenia štátu, rôznych oligarchov a na kauzy, ktoré za posledný rok ponúkli obraz o veciach, ktoré slovenská verejnosť nevedela, či iba tušila.

Väčšinu informácií sa podarilo získať vďaka práci dátových žurnalistov, reportérov a investigatívcov. Zhŕňajú ich v publikácií aj pomocou rôznych grafov či vyčíslení. Práve na podporu nezávislej a kvalitnej žurnalistiky pôjde aj výťažok z predaja.

Prečítajte si aj: Výstava Spájanie Európy pripomína udalosti, na ktoré sa nezabúda

kauzy 2019
Kauzy 2019 sú ročenkou portálu Aktuality.sk. (foto: aktuality.sk)

Vydanie ročenky súvisí aj s výročím Nežnej revolúcie. Čoskoro si pripomenieme tridsať rokov od konca socialistického režimu. Táto udalosť nepochybne súvisí so slobodou, ktorá prišla do spoločnosti po roku 1989.

„Ročenka vychádza aj pri príležitosti 17. novembra. Keďže jedným zo základných pilierov, na ktorých stojí portál Aktuality, je investigatívna žurnalistika a odhaľovanie zločinu, rozhodli sme sa pri okrúhlom výročí slobody priniesť odpovede na otázky, kto je zodpovedný za skutočnosť, že Slovensko sa aj 30 rokov po páde komunizmu delí na rovných a rovnejších a ako je možné, že totalitné maniere a papalášstvo prežili dodnes,” povedala spoluautorka ročenky a absolventka UKF Monika Vatrálová.

Cieľom publikácie je poukázať na prepojenia a súvislosti, ktoré fungujú v slovenskej spoločnosti. „Chceli sme ukázať neskreslený prehľad o ľuďoch a firmách, ktorí zarábajú na štáte. Zároveň je to istý prejav vďaky našim čitateľom, keďže ročenku dostávajú naši predplatitelia grátis,” dodala Monika Vatrálová.

Článok nie je nijakým spôsobom sponzorovaným obsahom.

Zdieľajte článok

Komentáre: