Desiate Rýchlo a zbesilo aj tretí Strážcovia galaxie. Také budú filmové premiéry v Cinemaxe

Tento text vznikol v spolupráci so sieťou kín Cinemax.
Každý mesiac na plátna kín prichádzajú filmové novinky. Máj nebude výnimkou. Diváci sa môžu tešiť na nových Strážcov galaxie, najnovšie Rýchlo a zbesilo aj na animák Myška Pattie.

Strážcovia galaxie 3, premiéra 4.5.2023

originálny názov: Guardians of the Galay Vol. 3
žáner: akčný, dobrodužný, sci-fi
hrajú: Chris Pratt, Dave Bautista, Bradley Cooper, Elizabeth Debicki, Zoe Saldana
krajina pôvodu: USA
prístupnosť: od 12 rokov
jazyková verzia: slovenský dabing, slovenské titulky

Krátky obsah:
V treťom pokračovaní populárnej série Strážcovia galaxie 3 od štúdia Marvel sa naša obľúbená skupina nešťastníkov usadila na planéte Kdoviekde. Netrvá však dlho a ich životy naruší ozvena Rocketovej pohnutej minulosti. Peter Quill, ktorý sa stále spamätáva zo straty milovanej Gamory, musí okolo seba zmobilizovať svoj tím na nebezpečnú misiu, ktorá by v prípade neúspešnej realizácie mohla viesť ku koncu strážcov, ako ich poznáme.

Myška Pattie: Na vlnách dobrodružstva.
Foto: cine-max.sk.

Myška Pattie: Na vlnách dobrodružstva, premiéra 11.5.2023

originálny názov: Pattie et la colère de Poséidon
žáner: animovaný, dobrodružný, komédia, fantasy, rodinný
hrajú: Kaycie Chase, Christophe Lemoine, Emmanuel Curtil, Michel Tureau, Jérôme Pauwels, Barbara Tissier, Paul Borne
krajina pôvodu: Francúzsko
prístupnosť: od 7 rokov
jazyková verzia: slovenský dabing

Krátky obsah:
Malí hrdinovia dokážu veľké veci. Musia mať odvahu a dobrých priateľov.Rozhnevať bohov starovekého Grécka rozhodne nie je dobrý nápad. A starnúci slávny Jáson práve nahneval samotného boha morí Poseidóna.Zvedavá a neposedná myška Pattie a jej nemotorný mačací kamarát Sam tak majú pred sebou veľmi nebezpečnú úlohu. Po boku Jásona, ktorého mesto sa rozhodne Poseidón zničiť, musia čeliť najnebezpečnejším tvorom mytológie. Veselé a nápadité komediálne dobrodružstvo pre celú rodinu od bláznivého tímu, ktorý stojí za filmami Esá z Pralesa, Willy a kúzelná planéta či Princezná rebelka.

Zodi a Tehu: Princovia púšte.
Foto: cine-max.sk.

Zodi a Tehu: Princovia púšte, premiéra 18.5.2023

originálny názov: Zodi & Tehu, frères du désert
žáner: dobrodružný, rodinný
krajina pôvodu: Francúzsko
hrajú: Alexandra Lamy, Youssef Hajdi, Jesuthasan Antonythasan, Pierre Hancisse, Nadia Benzakour, Amine Ennaji, Anas El Baz, Yassir Drief
prístupnosť: bez obmedzenia
jazyková verzia: slovenský dabing

Krátky obsah:
Zodi, 12-ročný nomád, objaví v púšti osirelé ťavie mláďa. Ujme sa ho, dá mu meno Tehu a stane sa jeho najlepším priateľom. Zodi sa od veterinárky Julie dozvie, že Tehu je výnimočný bežec a môže svojmu kmeňu priniesť veľa peňazí. Výnimočné schopnosti Tehua si ale všimne aj miestny pytliak Tarek. Aby Zodi ochránil Tehua, rozhodne sa utiecť a vydajú sa naprieč Saharou. Na tejto ceste však Zodi stretne Tareka, prežije piesočnú búrku a prejde až do cieľa. Chce totiž prihlásiť Tehua na najväčšie ťavie preteky na svete. Podarí sa mu s pomocou Julie uskutočniť svoj sen, urobiť z Tehua šampióna a zachrániť svoj kmeň?

Znovu sa zamilovať.
Foto: cine-max.sk.

Znovu sa zamilovať, premiéra 18.5.2023

originálny názov: Love Again
žáner: romantická komédia
hrajú: Sam Heughan, Priyanka Chopra Jonas, Celia Imrie, Russell Tovey, Omid Djalili, Lydia West, Steve Oram, Céline Dion, Amanda Blake, Sofia Barclay, Arinzé Kene
krajina pôvodu: USA
prístupnosť: od 12 rokov
jazyková verzia: slovenské titulky

Krátky obsah:
Čo keby náhodná sms-ka viedla k životnej láske? V tejto romantickej komédii sa Mira Ray vyrovnáva so smrťou snúbenca tak, že mu pošle zopár romantických sms-iek… no netuší, že jeho mobilné číslo medzitým pridelili Robovi Burnsovi. Rob je novinár a uchváti ho čestnosť a nádherná úprimnosť jej textoviek. Keď dostane za úlohu napísať profil megahviezdy Celine Dion (hrá samu seba vo svojej prvej filmovej roli), s jej pomocou nachádza spôsob, ako sa stretnúť s Mirou naživo… aby získal jej srdce.

Rýchlo a zbesilo 10.
Foto: cine-max.sk.

Rýchlo a zbesilo 10, premiéra 18.5.2023

originálny názov: Fast X
žáner: akčný
hrajú: Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, Chris “Ludacris” Bridges, Jason Momoa, Nathalie Emmanuel, Jordana Brewster, John Cena
krajina pôvodu: USA
prístupnosť: od 12 rokov
jazyková verzia: slovenské titulky, slovenský dabing

Krátky obsah:
Koniec cesty sa začína.
Desiaty film ságy Rýchlo a zbesilo, odštartuje záverečné kapitoly jednej z najslávnejších a najpopulárnejších svetových filmových sérií, ktorá je už  tri desaťročia na vrchole s rovnakým hereckým obsadením a postavami ako na začiatku.Počas mnohých misií a napriek neprekonateľným prekážkam Dom Toretto (Vin Diesel) a jeho rodina prekonali, a premohli každého nepriateľa, ktorý sa im postavil do cesty. Teraz čelia protivníkovi, ktorý sa vynára z tieňov minulosti, je poháňaný krvnou pomstou, je odhodlaný rozbiť túto rodinu a navždy zničiť všetko a všetkých, ktorých Dom miluje.

Titulná fotografia: cine-max.sk.

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.