Basketbalistov Nitry posilnil mládežnícky reprezentant Róbert Rožánek

Basketbalisti MBK SPU Nitra vystužili svoje rady o veľký talent slovenského basketbalu. Zo Žiliny prišiel na hosťovanie 20-ročný mládežnícky reprezentant Slovenska Róbert Rožánek.

Nitra sa v prebiehajúcej sezóne nachádza na beznádejne poslednom mieste extraligového pelotónu. V doterajšom priebehu súťaže okúsili basketbalisti spod Zobora chuť výhry len trikrát. Preto sa vedenie tímu rozhodlo dať priestor mladým hráčom, ktorí by mohli tvoriť jadro budúcoročného kádra. Jednou z týchto mladých pušiek je 190-centimetrový rozohrávač Róbert Rožánek, ktorý sa ku tímu pripojil minulý týždeň.

V doterajšom priebehu sezóny nastupoval Rožánek za rodnú Žilinu, ktorá aj vďaka jeho skvelým výkonom vedie tabuľku prvej ligy. Priemer 30 bodov, 6 asistencií a takmer 4 doskoky na zápas hovorí za všetko. Aj vďaka tomu sa rozhodla Nitra osloviť práve tohto nádejného hráča.

Ako sa zrealizovalo vaše hosťovanie do Nitry?

Bol som v dlhšom kontakte s prezidentom aj trénerom. Ukázali, že majú o mňa veľký záujem a navyše mi sľúbili dobrú minutáž počas zápasov. Hlavne som sa chcel posunúť vyššie, získať nové skúsenosti, ktoré by mi mohli pomôcť v novej sezóne.

Nebránila Žilina vášmu odchodu, keďže sezónu v 1. lige má dobre rozbehnutú?

Keďže som tu len na hosťovaní, tak budem stíhať všetky zápasy aj za Žilinu. Akurát jeden vynechám, ale inak s tým neboli žiadne problémy.

Poznali ste niekoho zo spoluhráčov v novom pôsobisku alebo trénera?

Jasné, pár spoluhráčov z reprezentácie a aj trénera, pretože môj dedo bol s ním dobrý kamarát.

rožánek 2
foto: Facebook Róbert Rožánek

Už ste mali možnosť hrať našu najvyššiu súťaž, na čom to stroskotalo?

Mohol som hrať za Košice, ktoré mali len tie najvyššie ambície a veľmi dobrých hráčov. V našej lige je pravidlo, že na palubovke musí byť aspoň jeden Slovák. Keďže v tíme sa nachádzajú reprezentanti ako Baťka či Baldovský, tak som neočakával, že by som dostával veľa priestoru. Rozhodol som sa teda vrátiť a ešte sa vyhrať v Žiline.

Neodrádzalo vás momentálne tabuľkové postavenie v tíme spod Zobora?

Bol to rozdiel prísť z úspešného tímu do mužstva, ktorému sa výsledkovo vôbec nedarí. Ale predsa len, je to najvyššia súťaž a svojimi výkonmi by som chcel pomôcť k zlepšeniu výsledkov mužstva.

Ako sa vám zatiaľ pozdáva nový klub z pohľadu tréningov, zázemia?

Zatiaľ je všetko v poriadku. To, na čom sme sa dohodli, aj platí. Na tréningy, ubytovanie či stravu si tiež nemôžem sťažovať.

Nitra dohrá sezónu s prevažne mladými hráčmi, beriete to ako šancu vybojovať si miesto v tíme aj v ďalšej sezóne?

Samozrejme, beriem to ako veľkú príležitosť. Rozprávali sme sa už aj o budúcom roku, že by som tu ostal. Ale rád by som sa ukázal ešte v tomto ročníku a uvidíme, ako sa to celé nakoniec vyvinie.

rožánek
foto: Facebook Róbert Rožánek

Rožánka čakalo premiérové vystúpenie v najvyššej lige na palubovke bratislavskej Karlovky v rámci 34. kola. „Som mierne nervózny, ale teším sa.“ Debut vyšiel na výbornú, keďže Nitra prerušila sériu dvadsiatich prehier po víťazstve 76:84. Žilinský odchovanec v zápase zaznamenal 6 bodov.

autor: Tomáš Polanský

titulná foto: Facebook Róbert Rožánek

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.