Kinopremiéry 2017: Apríl

Prišiel mesiac bláznov i bláznivého počasia a spolu s ním aj filmové novinky do kín. Tentoraz je medzi nimi napríklad už ôsmy diel celosvetovo populárnej série Rýchlo a zbesilo, sfilmovaná verzia knihy Chatrč s rovnomenným názvom či zábavný animák Baby šéf. A nesmieme zabudnúť ani na Cuky Luky, komédiu, ktorú očakáva celé Slovensko.

 

Vo veľkom štýle (Going in Style)

Žáner: komédia/krimi

Réžia: Zach Braff

Hrajú: Morgan Freeman, Michael Caine, Alan Arkin, Joey King, Ann-Margret, Christopher Lloyd, Matt Dillon

Dĺžka: 96 min.

Prístupnosť: od 12 rokov

Jazyková verzia: slovenské titulky

Distribútor: Warner Bros. Pictures

Remake rovnomenného filmu z roku 1979 sleduje príbeh troch seniorov, ktorí náhle prídu o všetky svoje peniaze. Jeden z nich je náhodou svedkom prepadnutia banky, a to mu vnukne myšlienku na spoločné vylúpenie práve tej banky, ktorá ich pripravila o peniaze.

vo veľkom štýle
foto: cine-max.sk

Trojicu najlepších priateľov si zahrali Morgan Freeman ako Willie, Michael Caine ako Joe a Alan Arkin ako Albert. Po boku Freemana a Caina si pôvodne mal zahrať Dustin Hoffman, nakoniec ho ale nahradil Alan Arkin.

V CINEMAX NITRA od 6. apríla 2017

Chatrč (The Shack)

Žáner: dobrodružná dráma

Réžia: Stuart Hazeldine

Hrajú: Sam Worthington, Octavia Spencer, Radha Mitchell, Tim McGraw

Dĺžka: 132 min.

Prístupnosť: od 12 rokov

Jazyková verzia: slovenské titulky

Distribútor: Summit Entertainment

Film Chatrč je adaptáciou rovnomennej knihy Williama P. Younga z roku 2007. Ide o fantasy drámu s kresťanskou tematikou. Hlavná postava filmu Mack Phillips (Sam Worthington) nemal jednoduchý život – ako dieťa bol týraný svojím otcom, ktorý bol alkoholik. Neskôr ho na istý čas stretlo šťastie, keď spolu s manželkou Nan (Radha Mitchell) vychoval tri deti. Nanešťastie však prichádza o svoju najmladšiu dcéru Missy (Amelie Eve) a jeho život je opäť v troskách. Mack dostane list, ktorým ho neznáma osoba pozýva na miesto, kde k onej tragédii došlo. Práve tam sa mu trojica cudzincov snaží pomôcť nájsť cestu k pochopeniu a uzmiereniu.

chatrč
foto: cine-max.sk

Takisto ako kniha, aj film zožal príval kontroverzie. Aj napriek tomu, že film zobrazuje vieru a Boha v pozitívnom svetle, mnohí kňazi to tak nevnímajú. Ponímanie Boha a Svätej Trojice prišlo mnohým neortodoxné či nebiblické.

V CINEMAX NITRA od 13. apríla 2017

Rýchlo a zbesilo 8 (The Fate of the Furious 8)

Žáner: akčný triler

Réžia: F. Gary Gray

Hrajú: Vin Diesel, Dwayne Johnson, Jason Statham, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, Chris “Ludacris” Bridges, Helen Mirren, Nathalie Emmanuel, Elsa Pataky, Scott Eastwood, Kurt Russell, Charlize Theron

Dĺžka: 136 min.

Prístupnosť: od 12 rokov

Jazyková verzia: slovenské titulky

Distribútor: Universal Pictures

V poradí už ôsmy diel celosvetovo úspešnej série Rýchlo a zbesilo prichádza do kín a my opäť uvidíme známe tváre, ako sú Vin Diesel či Dwayne Johnson v hlavných úlohách. Dominic Torreto (Vin Diesel) zradil svoju rodinu, a to je niečo, čo sa neodpúšťa. Hlavu mu zamotá krásna a nebezpečná hackerka Cipher (Charlize Theron), kvôli ktorej sa vykašle na Letty (Michelle Rodriguez) aj na svojich priateľov. Jeho miesto v rodine zapĺňa Deckard Shaw (Jason Statham), záporná postava z predchádzajúceho dielu. Ako vždy, aj teraz nás čaká akcia, napätie, no najmä nezabudnuteľná jazda.

rýchlo a zbesilo
foto: cine-max.sk

V priebehu natáčania došlo k otvorenému konfliktu medzi Vinom Dieselom a Dwaynom Johnsonom. Dôvodom bolo podľa Johnsona neprofesionálne správanie jeho kolegu Diesela, ktorý chodil neskoro na natáčanie. Dwayne sa s týmto posťažoval aj na sociálnych sieťach, neskôr však uverejnil svoje ospravedlnenie na Instagrame.

V CINEMAX NITRA od 13. apríla 2017

Baby šéf (The Boss Baby)

Žáner: animovaný

Réžia: Tom McGrath

Hrajú: Alec Baldwin, Steve Buscemi, Lisa Kudrow, Patton Oswalt, Jimmy Kimmel 

Dĺžka: 97 min.

Jazyková verzia: slovenský dabing

Distribútor: 20th Century Fox

Sedemročného Tima (Tobey Maguire) čaká prekvapenie v podobe nového člena rodiny – malého bračeka, ktorý si hovorí Baby šéf (Alec Baldwin). Ten sa však od ostatných bábätiek zásadne líši tým, že nosí oblek, vie rozprávať (navyše hlbokým hlasom) a správa sa ako hotový biznismen. Tim, ktorému chýbajú časy, kedy bol jedináčik a rodičia venovali všetku pozornosť len jemu, sa rozhodne zbaviť sa ho akokoľvek to len bude možné.

baby boss
foto: cine-max.sk

Režisér tohto filmu Tom McGrath je takisto aj autorom úspešných animákov ako Madagaskar či Megamozog. Baby šéf je adaptáciou rovnomennej knihy z roku 2010 od autorky Marly Frazee.

V CINEMAX NITRA od 20. apríla 2017

CUKY LUKY film

Žáner: komédia

Réžia: Karel Janák

Hrajú: Petra Polnišová, Zuzana Šebová, Diana Mórová, Lukáš Latinák, Zuzana Porubjaková, Štefan Martinovič

Dĺžka: 90 min.

Prístupnosť: od 12 rokov

Distribútor: Itafilm

Slovenský fenomén menom Cuky a Luky sa konečne dočkal svojho filmového spracovania. V ňom sa dozvieme, čo stálo za vznikom tohto šialeného priateľstva, ktoré zabáva celé Slovensko. Luky (Zuzana Šebová) je celebrita, ktorá má všetko okrem lásky. K získaniu muža snov jej má dopomôcť práve Cuky (Petra Polnišová), neuznaná blogerka, z ktorej sa Luky pokúsi vytvoriť Miss.

cuky luky
foto: cine-max.sk

Pôvodne mal mať film premiéru už minulý rok, ale celý proces skomplikovalo zranenie herečky Petry Polnišovej. Tá si počas predstavenia v divadle vážnym spôsobom poranila koleno. K filmu Cuky Luky naspievali oficiálnu pieseň pod názvom Sexi slovenskí interpreti Emma Drobná, Barbora Švidraňová a Kuko z kapely Horkýže Slíže. Skladba svojím bláznivým textom aj videoklipom vystihuje celú podstatu filmu.

V CINEMAX NITRA od 20. apríla 2017

autorka: Sofia Prétorová
článok vznikol v spolupráci so CINEMAX NITRA 

YIB0.cinemax_logo_gradient_rgb_jpg

Zdieľajte článok

Komentáre: