Časť peňazí z prvého „blšáku“ Občasu nečasu poputovala na dobrú vec – do útulku

Prednedávnom sme vás informovali o tom, ako dopadol prvý „blšák“, ktorý organizoval študentský časopis Občas nečas. Časť peňazí z výťažku predaja oblečenia poputovala na dobrú vec, a to do útulku Zatúlané psíky Šaľa.

Útulok Zatúlané psíky Šaľa tvorí skupina dobrovoľníkov. Vo svojom voľnom čase sa venujú starostlivosti o zatúlané psy v meste Šaľa v Nitrianskom kraji a v jeho okolí. Ich cieľom je zachráneným zvieratám nájsť nový domov. Útulok si vyžaduje veľké investície či už na stravu, ale aj zveľaďovanie okolia. Výťažok sme sa preto rozhodli darovať práve sem.

Pracovníčka útulku nám povedala o plánoch s peniazmi. „Momentálne máme v útulku psíka Áreska, ktorý musí byť oddelený od ostatných, pretože by im mohlo ublížiť,“ uviedla. Áresko má vlastnú ohradu, v ktorej by potrebovali zasadiť strom, pretože sa nemá kde skryť pred slnkom. „Peniažky sme sa rozhodli investovať na Áreskov stromček,“ dodala.

Poskytnúť pomoc môžete rôznymi spôsobmi. Foto: Zatulané Psíky Šaľa

Pomôcť môžete aj inak ako finančne

Ak by ste chceli poskytnúť pomocnú ruku, dá sa to aj inak než finančne či adopciou. Útulok stále hľadá dobrovoľníkov, ktorí by pomohli zveľadiť okolie. Starostlivosť o „útulkáčov“ dá poriadne zabrať. Pomôcť môžete aj venčením. Ak sa tak rozhodnete urobiť, vopred napíšte útulku (nájdete ho na facebookovej stránke s rovnomneným názvom). Ak je naraz veľa návštev v útulku, psy môžu byť podráždené.

Ak premýšľate nad tým, že by ste si niektoré zo zvierat adoptovali, nemusíte sa rozhodnúť hneď. Psa z útulku si môžete vziať aj na tzv.  „dočasku“ – teda len dočasne, kým mu nenájdu stáleho majiteľa. „Momentálne máme v útulku 39 psíkov. Množstvo ich je však aktuálne dočasne vo viacerých rodinách,“ vysvetlilila situáciu pracovníčka útulku.

Tituálná foto: Alexandra Bednárová

Zdieľajte článok

Komentáre: