365 Gym: Posilňovňa, ktorá v Nitre dvíha činky i úroveň

V minulom roku počas leta sa v Nitre rozšírila konkurencia miest, kde si môžete zacvičiť a vypotiť litre potu. Reč je o novootvorenom fitness centre 365 Gym na Štúrovej ulici, ktoré je tu pre vás, ako už názov napovedá, každý jeden deň v roku. Okrem toho prináša najmodernejšie vybavenie, profesionálnych trénerov a čo je najdôležitejšie, pravú „posilkovú“ atmosféru.

Hlavným dôvodom, prečo koncept 365 Gym do Nitry zavítal je, že zakladatelia videli v tomto meste potenciál. Pobočky má posilňovňa aj v Piešťanoch a Trnave. Pri pohľade na priestory posilňovne o rozlohe takmer tisíc metrov štvorcových pochopíte, že majitelia chceli priniesť do Nitry skutočne niečo jedinečné.

Kvalitné vybavenie

Moderné fitness centrum, ktoré sa inšpirovalo zahraničím, aj tak by sa dalo 365 Gym charakterizovať. Myšlienku priniesť niečo jedinečné nám prezentoval aj prevádzkovateľ Martin Gajňák. „V prvom rade chceme zaujať vybavením a modernosťou posilňovne. Máme tu napríklad Body Shake (stroj, ktorý vám namieša proteínový nápoj podľa predstáv, pozn. red.), skrinky v šatniach na pin kód a pri príchode sú turnikety. Takisto jedinečné sú aj stroje, máme tu značky (napr. Panatta), ktoré inde na Slovensku nájdete len v našej pobočke v Trnave.“

365 Gym
Posilňovňa ponúka najmodernejšie vybavenie. (foto: Denis Ruščák)

Špecialitou je aj spomínaný prístroj Body Shake. Pochádza z Nemecka a jeho úlohou je pripraviť pre zákazníka proteínový nápoj. Na výber máte dvanásť príchutí, pričom ich môžete kombinovať podľa vlastných chuťových pohárikov. Nájdete medzi nimi aj makadamové oriešky či belgické wafle. Šatne so sprchami sú pre 150 návštevníkov. Pre zákazníkov, ktorí si zakúpia permanentku, je tu takisto možnosť parkovania priamo za budovou posilňovne.

Nechýba tu ani kardio zóna, ktorá je vybavená bežiacimi pásmi, veslovacími trenažérmi alebo stairmasterom  (pohyblivé schody, pozn. red.). Pre fanúšikov cvičenia s váhami je zaujímavý napríklad prístroj Booty Builder, na ktorom môžete vykonávať čoraz populárnejšie hip thrusty aj bez použitia veľkej činky. (Hip thrusty sú cvik podobný známemu „mostíku“, ale chrbát a hlava sú pri ňom na vyvýšenej podložke a na stehnách je položené závažie, pozn. red.).

365 Gym
V 365Gym pôsobia skúsení tréneri. (foto: Denis Ruščák)

Odbornosť a skúsenosti

Trénerov vo fitness centrách je čoraz viac. Niektorí ľudia sa však boja zveriť im, keďže získanie certifikátu je dnes pomerne jednoduché. Mnohí sú absolventmi kurzov, ktoré sa dajú absolvovať doslova za víkend. 365 Gym  nie je zástancom takýchto „rýchlokvasených“ koučov. „Tréner musí vedieť, čo robí, musí mať nejakú klientelu a nepochybne aj skúsenosti. Pri výbere trénerov tu v Nitre nám prišlo asi štyridsať životopisov a nebolo jednoduché vybrať si. Ale zvolili sme naozaj dobre,“ konštatoval Gajňák.

Nová posilňovňa spolupracuje aj so známym fitness portálom Fitclan, ktorý je známy hlavne u športových nadšencov. Web založili nadšenci cvičenia, ktorí vo svojich článkoch vychádzajú z najnovších vedeckých poznatkov, ale aj vlastných skúseností. V súčasnosti je v tíme aj vyštudovaná nutričná poradkyňa. Vilo, jeden z koučov tejto webstránky, ktorý si vyskúšal aj fitness na súťažnej úrovni, je trénerom v 365 Gyme. Neraz sa tak objavuje aj v Nitre.

Prečítajte si aj: Vlastná káva a zákusky – v nitrianskej kaviarni vás privíta Milá deva

365 Gym
Posilňovňa je otvorená 365 dná v roku. (foto: Denis Ruščák)

365 dní do roka

Posilňovňa funguje naozaj každý jeden deň v roku. Svoje brány otvára 365 Gym o pol šiestej ráno a zatvára sa o jedenástej hodine v noci. Prevádzka si pochvaľuje aj záujem o skoré ranné tréningy. Ľudia si pohodlne stihnú odcvičiť a môžu ísť do práce.

Návštevnosť novej posilňovne má stúpajúcu tendenciu a o tom svedčí aj počet predaných členských kariet. Skvelou správou pre majiteľov je aj fakt, že za tak krátku dobu je priemerná návštevnosť približne 150 zákazníkov za deň. „Po skúsenostiach z Trnavy a Piešťan vieme, koľko zhruba trvá, kým sa tá trvalá klientela utrasie, no zatiaľ sme spokojní,“ uviedol Martin Gajňák.

Posilňovňa prináša rôzne inovácie. (foto: Denis Ruščák)

Posilňovňa má atmosféru, akoby ani nešlo o slovenské fitness centrum. Ponúka takmer sto strojov a stojanov na cvičenie. V duchu hesla „Miesto, kde ide o vašu kondíciu a nie peňaženku“ sa majitelia snažili nastaviť aj ceny. Jednorazový vstup stojí štyri eurá a pre študentov je vstup dokonca za tri. Mesačnú permanentku si môžete zaobstarať za 43 eur a študenti za 35. Na svoje si prídu aj nadšenci skupinových cvičení. Takmer každý deň je ich v ponuke niekoľko. Nájdete medzi nimi jógu, kruhový tréning, ale napríklad aj hodiny takzvaného twerku (cvičenie zamerané na zadok, pozn. red.). Na tieto cvičenia je samostatný cenník.

Titulná fotografia: Denis Ruščák

Autori: Jana Sedláková, Denis Ruščák

Zdieľajte článok

Komentáre: