Shortie: Miesto, kde objavíte kávu, ktorú inde nenájdete

shortie

Na Mostnej ulici v Nitre nájdete množstvo podnikov. Konkurencia je veľká, a preto sa mnohé snažia odlíšiť netradičnou ponukou. Príjemná kaviareň Shortie vám ponúkne to, čo inde nenájdete – kávu s oblakom, ale aj zdravšie zloženie jedál.

Kaviareň sa nachádza v útulných priestoroch, kde si príde na svoje každý. Otvorila ju mladá podnikateľka, ktorá ju pomenovala takpovediac po sebe.

„Môj kamarát ma volá Shortie. Vždy si zo mňa robil srandu, že keď raz začnem podnikať, pomenujem svoj podnik práve touto prezývkou. A tak sa aj stalo,“ vysvetľuje.

Shortie sa pre svojich návštevníkov snaží prinášať nápoje a jedlo v originálnej podobe. To dokazuje aj ich špeciálna káva, tzv. cloudy coffe. Cloud v preklade znamená oblak. Presne ten vám ku káve naservírujú.

Je ním cukrová vata a pod ním leží obľúbený horúci nápoj. Túto špeciálnu kávu nenájdete nikde inde. „Pre zákazníkov sa snažíme prinášať nápoje a jedlá vo verzii, ktorú inde nenájdu,“ povedala podnikateľka.

shortie
Shortie ponúka aj kávy, aké nikde inde nenájdete. (foto: Alexandra Bednárová)

Obľúbené jedlo v zdravej verzii

V ponuke kaviarne nájdete okrem kávy a ďalších obľúbených teplých nápojov či koláčov aj palacinky. Okrem klasických ponúka aj proteínové či verziu z kokosovej múky. Nechýbajú ani varianty pre ľudí s potravinovým intoleranciami – bez gluténu či laktózy.

Práve vďaka palacinkám s vyšším obsahom bielkovín si našiel podnik množstvo priaznivcov. V inej kaviarni v Nitre nenájdete podobnú ponuku. Práve preto sem vedú kroky aj viacerých športovcov.

„Chodia sem chalani rovno z fitness centra, ktorí si ku káve môžu dať aj palacinku a vedia, že zjedli niečo zdravé,“ uviedla podnikateľka.

Prečítajte si aj: Káva po študentsky: Podniky, kde si zájdete so spolužiakmi, ale aj napíšete seminárku

shortie
V kaviarni nájdete šitokú ponuku rôznych palaciniek a lievancov. (foto: Alexandra Bednárová)

Máte chuť na čaj o piatej?

Okrem zaujímavej ponuky je Shortie aj miestom konania rôznych podujatí. Nedele sú venované brunchom s názvom MasterClass, kde sa zákazníci môžu stretnúť s viacerými zaujímavými ľuďmi z rôznych oblastí.

Mali sme tu napríklad chalanov, ktorí sa venujú kryptomenám alebo známu make-up artistku z Instagramu,“ doplnila podnikateľka.

V ponuke podniku nájdete aj alkoholické nápoje. Im venujú špeciálnu pozornosť každý piatok. „Barman pripravuje drinky, ktoré mixuje tak, ako ste ich pravdepodobne ešte nikdy neochutnali,“ vysvetľuje podnikateľka.

Ďalšou z akcií, ktorú chce kaviareň uskutočňovať pravidelne každú stredu, je Čaj o piatej.

Titulná fotografia: Facebook/Shortie

Zdieľajte článok

Komentáre: