Mamičkou na UKF 3: Podnet na detský kútik študenti nedali, vedenie je iniciatíve naklonené

mamičkou na ukf

V posledných článkoch Mamičkou na UKF sme sa venovali zriadeniu detských kútikov na našej univerzite. Vedenie univerzity bolo nápadu otvorené, zisťovali sme preto, ktorým smerom sa veci pohli.

Byť rodičom a študovať na vysokej škole nie je jednoduché, hlavne v prípade, ak univerzita neponúka pre študentov individuálny študijný plán či inú alternatívnu pomoc. Naposledy Občas nečas komunikoval s prorektorom pre vonkajšie vzťahy a sociálne veci Miroslavom Tvrdoňom.

Ten sa vyjadril, že je najprv dôležité položiť si otázku, či bude o takýto priestor záujem či už zo strany študentov alebo zamestnancov. A potom sa môže vypracovať projekt, kde budú zodpovedané otázky zodpovednosti a prevádzkovania.

Ak budú splnené podmienky a budem vidieť záujem, rád projekt podporím,“ povedal v poslednom rozhovore Miroslav Tvrdoň.

Prečítajte si aj: Mamičkou na UKF: Vedenie univerzity je otvorené iniciatíve vytvoriť detský kútik

Chýba iniciatíva a informovanosť o nápade

Najdôležitejším faktorom pri realizácií takéhoto projektu je iniciatíva zo strany študentov a zamestnancov. Záujem o priestor, ktorý pomôže rodičom popri štúdiu na našej škole postarať sa o ich deti, stále je. Doposiaľ však vedenie univerzity konkrétny záujem o kútik nezachytilo. „Neevidujem žiadnu iniciatívu,“ vyjadrila sa prorektorka pre vzdelávanie Jana Duchovičová.

„Nápad detského kútika na našej univerzite je určite veľmi užitočný, nakoľko množstvo študentiek má reálny problém, kam umiestniť svoje dieťa alebo deti počas výučby,“ reagovala študentka Nina. „Myslím si, že keby sa otázka vytvorenia niečoho takéhoto dostala do povedomia študentov, bol by každý za. Mamičkám to iba pomôže a tiež zlepší meno našej univerzity.“

Prečítajte si aj: Mamičkou na UKF: Individuálny plán je sen mnohých študentiek

Dopyt po priestore určite je

Študentka Lenka si myslí, že detský kútik je dobrým nápadom a potešila by sa takémuto priestoru, keďže aj ona má malú dcérku a študuje. „Podľa mňa je veľa študentov či učiteľov, ktorí už majú vlastné deti a práve detský kútik by im pomohol. Ja by som využila možnosť nechať si dieťa v detskom kútiku, kde by strávilo čas, ktorý sa ja môžem venovať výučbe,“ povedala na záver.

Myslím si, že takýto priestor je určite potrebný.Dobré by bolo, keby je to jedna vybavená trieda s dozorom, no postačil by aj priestor, kde by mohol s dieťaťom niekto byť, napríklad aj druhý rodič, hlavne počas skúšok,“ povedala študentka Diana.

Je teda potrebné, aby nápad neostal len v teoretickej rovine, ale aby reálne niekto prišiel za vedením s takouto požiadavkou a konkrétnou predstavou.

Titulná fotografia: unsplash.com

Zdieľajte článok

Komentáre: