Protesty nekončia

Aj napriek minimálnej medializácii sa rakúski študenti nevzdávajú a pokračujú v protestoch proti novým reformám, ktoré podľa nich robia zo štúdia biznis na úkor kvality a demokracie. Navyše sa k nim pripájajú aj ich holandskí kolegovia.

Študenti u našich západných susedov naďalej organizujú protestné pochody, v čase našej uzávierky mali poslednú akciu naplánovanú na 11. marca – blokádu viedenských ulíc pokojným protestom, kedy budú len sedieť a nevyvíjať nijakú agresiu voči polícii. Pre účastníkov je zabezpečený odvoz z Grazu, budú im preplatené i náklady na dopravu. Organizátori čakajú aj spätnú väzbu, svoje postrehy im môžu ľudia písať na mail v stručných správach. Holandskí študenti už od februára okupujú univerzitné budovy v Rotterdame, Amsterdame a iných mestách kvôli škrtom v rozpočte pre školstvo. Podporu im vyjadrila i opozičná Socialistická strana. Protesty sa konajú aj v iných štátoch – Grécku, Chorvátsku a v USA v Kalifornii či New Yorku.

autori článku: Lukáš Božik, Karolína Lacová

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.