Improfest opäť zabával

1V Univerzitnom tvorivom ateliéri sa už po druhýkrát, konkrétne 21. apríla, konal Improfest.

.

Ide o dvojjazyčné slovensko-maďarské podujatie, kde súťažiace tímy využívajú svoje improvizačné schopnosti na pobavenie divákov i poroty, ktorá ich následne hodnotí. Osem družstiev sa popasovalo s vytvorením vtipných básní alebo etúd podľa rôznych kritérií v daných kolách. Zvíťazil tím Laco v zložení Ladislav Tischler, Vladimír Hanák, Zuzana Kráľová a Lukáš Božik. Druhé miesto obsadili Šľahačky, tretie bolo Kvarteto.

Na zrealizovaní tohto večera sa podieľala organizácia Jugyik spolu s Katedrou hudby. Spýtali sme sa jednej z organizátorov, Timei Till, či sa do budúcna plánuje aj tretie pokračovanie Improfestu: „Je to hudba budúcnosti. Keď je niečo pozitívne, je tam dobrá nálada a ľudia sa cítia príjemne, tak prečo nie.”

autor článku: Lukáš Božik
autor fotografií: Tamás Csambal