Kinopremiéry 2018: September

Hrôzu zo začiatku akademického roka vám môže pekne odzrkadliť Mníška, jeden z najočakávanejších hororov tohto roka. Ďalej ju môžete prehĺbiť napínavými trilermi Pátranie a Nebezpečná láskavosť. Ak ale chcete zostať optimistickými a odísť z kina v povznesenej nálade, skúste animáky Piadinôžka či Axel a tajomstvo planéty Kepler.

Mníška (The Nun)

Žáner: horor

Réžia: Corin Hardy

Hrajú: Taissa Farmiga, Demián Bichir, Jonas Bloquet, Charlotte Hope, Charlotte Hope, Bonnie Aarons

Dĺžka: 96 min.

Distribútor: Warner Bros. Pictures

Mníška je už piatym filmom v úspešnej hororovej sérii The Conjuring. Ide o jeden z najočakávanejších hororov tohto roka a mnohí veria, že doplní tohtoročné hororové trháky, medzi ktoré patria napríklad Annihilation, Tiché miesto či Prekliate dedičstvo. Tentoraz sa bližšie pozrieme na záhadnú postavu démona menom Valak, ktorý sa objavil už v druhom diele filmu V zajatí démonov.

Nachádzame sa v Rumunsku v roku 1952. Katolícky kňaz Burke (Demián Bichir) spolu so sestrou Irene (Taissa Farmiga) majú za úlohu preskúmať záhadnú samovraždu jednej mníšky.

Foto: cine-max.sk

Zaujímavosťou je, že rolu mníšky Irene si strihne Taissa Farmiga, teda sestra Very Farmigy, ktorá si zahrala hlavnú rolu Lorraine Warrenovej v predchádzajúcich dieloch tejto hororovej série.

Tvorcovia nevylučujú ďalšie pokračovanie.

V kinách CINEMAX NITRA od 6. septembra.

Axel a tajomstvo planéty Kepler (Axel 2: Adventures of the Spacekids)

Žáner: animovaný/dobrodružný

Réžia: Leo Lee

Hrajú (v slovenskom znení): K. Kolárik, H. Jančišinová, P. Krajčovič, Z. Kyzeková, D. Szabo

Krajina pôvodu: Čína

Dĺžka: 90 min.

Distribútor: Global Genesis Group

Planéta Kepler bola kedysi nádherná – trvalo to však len dovtedy, kým ju Pozemšťania kvôli zdroju super energie úplne nevydrancovali. Preto sa obyvatelia Kepleru rozhodnú zachrániť situáciu a spoločne sa vydávajú na dobrodružstvo za semienkom života. Cesta však vôbec nebude jednoduchá.

Piadinôžka (Smallfoot)

Žáner: animovaný

Réžia: Karey Kirkpatrick

Hrajú (v slovenskom znení): Matúš Krátky, Alena Pajtinková, Zuzana Šebová, David Hartl, Peter Sklár, Sväťo Malachovský, Ján Morávek, Dano Heriban

Dĺžka: 96 min.

Distribútor: Warner Bros. Pictures

Animák inšpirovaný knihou Yeti Tracks od autora Sergia Pablosa sa pozerá na legendu o Yetim z úplne opačného konca – Yeti menom Migo je presvedčený o existencii druhu takzvaných Piadinôžok, čiže ľudí.

V originálnom znení sa objavia hviezdy ako Channing Tatum, Zendaya, Gina Rodriguez či basketbalista LeBron James.

Foto: cine-max.sk

O hudbu k filmu sa postarali Heitor Pereira, režisér Karey Kirkpatrick a jeho brat Wayne.

V kinách CINEMAX NITRA od 27. septembra.

Nebezpečná láskavosť (A Simple Favor)

Žáner: triler

Réžia: Paul Feig

Hrajú: Anna Kendrick, Blake Lively, Rupert Friend, Eric Johnson, Linda Cardellini, Sarah Baker, Jean Smart, Andrew Rannells, Glenda Braganza, Cyndy Day, Gia Sandhu

Dĺžka: 117 min.

Distribútor: Lionsgate

Film Nebezpečná láskavosť je inšpirovaný rovnomenným románom od spisovateľky Darcey Bell. Stephanie (Anna Kendrick) je blogerka a matka, ktorá sa pokúša rozlúštiť záhadu nevysvetliteľného zmiznutia jej najlepšej priateľky Emily (Blake Lively). Film sľubuje napätie, zvraty, tajomstvá a ich odhalenia.

Pátranie (Searching)

Žáner: triler

Réžia: Aneesh Chaganty

Hrajú: John Cho, Debra Messing, Thomas Barbusca, Michelle La, Sean O’Bryan, Ric Sarabia, Colin Woodell, Ashley Edner, Roy Abramsohn, Morgan Peter Brown, Benjamin J. Cain Jr., Courtney Lauren Cummings

Dĺžka: 101 min.

Distribútor: Sony Pictures Releasing

David (John Cho) sa pokúša nájsť svoju nezvestnú dcéru Margot (Michelle La). Polícii sa v pátraní veľmi nedarí, preto sa rozhodne vziať veci do vlastných rúk a začať od dcérinho notebooku. Postupne však začne zisťovať, že jeho dcéra nebola zďaleka tou, za koho ju dovtedy považoval.

Film je točený z pohľadu smartfónov a počítačov.

Foto: cine-max.sk

Pátranie získalo prevažne pozitívne hodnotenia – 91 % na stránke Rotten Tomatoes a 71 bodov zo 100 na Metacriticovi.

Ide o prvý mainstreamový hollywoodsky triler, v ktorom hrá hlavnú rolu ázijsko-americký herec.

V kinách CINEMAX NITRA od 13. septembra.

Článok vznikol v spolupráci s kinom CINEMAX NITRA.