Hokej patrí SPU, futsal UKF

Jedným z posledných podujatí v rámci NUD bol aj tradičný futsalový zápas dvoch nitrianskych univerzít, ktorý sa konal v stredu 4. mája. Študenti sa stretli, rovnako ako minulý rok, v Športovej hale SPU. Tam chceli domáci oplatiť porážku z posledného merania síl, ktoré skončilo 6:4 pre filozofov. Hlavným arbitrom bola Martina Kondéyová.

Po úvodnom výkope sa obe mužstvá predvádzali krásnymi akciami a peknou ofenzívnou hrou. Na korenie futbalu čakali diváci do šiestej minúty. Matej Švajda vymietol pravý horný roh brány domácich a bolo 0:1 z pohľadu SPU. Odpoveď prišla o štyri minúty neskôr, keď sa domáci pohrali s obranou a Dávid Hegeduš vyrovnal.
Remíza svietila na tabuli iba dve minúty a po rýchlom protiútoku sa trafil do čierneho opäť Švajda, 1:2 pre UKF. Vedenie sa nepodarilo udržať dlho a brankár hostí Adam Rusznák v 16. minúte iba kontroloval, ako ho po krásnej individuálnej akcii prekonal Tomáš Jarábek. Hra sa musela páčiť aj priaznivcom sediacim na tribúne. Každý chvíľku ťahal pílku, a tak sa dočkali aj hráči SPU. Z rohového kopu si počkal na prihrávku Maršala a razom bol výsledok priaznivý pre poľnohospodárov. Emócie radosti trvali iba pár sekúnd. Úsmev na tvárach domácich zmazal Kristián Pindeš, ktorý sa najlepšie orientoval pred brankárom a elegantnou pätičkou vymietol aj druhú pavučinu v bráne domácich. Takto v 21. minúte vyrovnal na 3:3. Do polčasu si fanúšikovia ešte raz zakričali gól. Jeho autorom bol reprezentant UKF Braňo Stracinský. Nabehol si na jemný oblúčik z rohového kopu a pred prázdnou bránou už nemal problém nakloniť misky váh na stranu filozofov.

IMG_0445

Polčas prišiel vhod na pokyny a taktiku pre zvyšok zápasu. Ak mali hráči SPU predstavu, že zápas otočia, škaredo sa mýlili. Proti bol kanonier Kristián Pindeš. Ten dvomi rýchlymi gólmi v prvej minúte druhého polčasu skompletizoval hattrick a hneď to bolo o tri góly pre hostí. Na ťahu bola teda SPU a ak chcela pomýšľať na možný úspech, musela sa viac tlačiť do ofenzívy. Proti bola výborná obrana na čele s brankárom Rusznákom a tá sa prekonávala len ťažko. Domácim sa nedarilo v koncovke a nevedeli nájsť recept na skorigovanie nepriaznivého stavu. UKF sa hrnula dopredu už len sporadicky a aj ich ofenzívna činnosť bola založená na jednoduchých akciách a nakopávaných loptách. Sústredili sa najmä na bránenie. SPU mala veľké problémy v koncovke a nemohúcnosť streliť gól ich prenasledovala do konca zápasu.

IMG_0315
Šťastena dopriala víťazstvo UKF. Foto: Matúš Kamenický

V závere poľnohospodárom začali tiecť nervy a svoje si vypočula aj arbiterka stretnutia. Vabank prišiel tri minúty pred koncom, keď prišla zmena brankára a všetky sily sa zapojili do útoku. Hoci si vypracovali viacero sľubných šancí, udrelo na druhej strane. Posledný klinec do rakvy SPU pribil Švajda, ktorý vypichol na poliacej čiare loptu, obišiel brankára, vyprevadil loptu do siete a ďalší hattrick bol na svete. Keďže sa už nič za zvyšných 30 sekúnd neudialo, filozofi zvíťazili pomerom 7:3 a po výbornom výkone opúšťali halu s úsmevom na tvári.

Súpiska hráčov

SPU: Maršala Peter, Václav Boris, Bielik František, Bíro Filip, Hegeduš Dávid, Krupa Martin, Balážik Peter, Jarábek Tomáš, Kreitš Daniel, Adam Dobrovič, Jan Dir

UKF: Gajdoš Eduard, Švajda Matej, Stracinský Branislav, Král Matej, Kristián Pindeš, Rusznák Adam

autor: Vladimír Škultéty