Prezenčná forma výučby naďalej nebude. Semester sa zatiaľ nepredlžuje

UKF

Znovuobnovenie prezenčnej výučby je v tejto chvíli v nedohľadne. Stanovisko o prípadnom predĺžení semestra zatiaľ nepadlo.

Univerzita Konštantína Filozofa v utorok vydala stanovisko, že prezenčná forma štúdia je naďalej prerušená. Spravili tak v nadväznosti na vyhlásenie ministra školstva Branislava Gröhlinga, ktorý oznámil že školy zostanú zatvorené až do odvolania.

AKTUÁLNE 🆕 V nadväznosti na vývoj aktuálnej situácie so šírením koronavírusu UKF predlžuje prerušenie prezenčnej formy…

Uverejnil používateľ Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre Utorok 24. marca 2020

Čo sa týka opatrení okolo maturít a ďalších dôležitých udalostí na stredných a základných školách, tam už ministerstvo pristúpilo k opatreniam. Môže neskôr prípadne predĺžiť školský rok, no v tejto súvislosti žiadne oficiálne stanovisko nepadlo. Pri vysokých školách však ministerstvo nemá také právomoci a univerzity môžu o týchto veciach rozhodovať individuálne.

Niektoré už pristúpili k miernemu predĺženiu akademického roka väčšinou o dva týždne až jeden mesiac. UKF tak zatiaľ nespravila a v tejto súvislosti žiadne oficiálne stanovisko nepadlo.

Jediné rozhodnutie je týkajúce sa študentov končiacich ročníkov. V nadväznosti na predĺženie odovzdávania záverečných prác pristúpili aj k oznamu, že akademický rok sa pre túto časť študujúcich predlžuje do 25. apríla. Pôvodne malo prednáškové obdobie trvať do 18. apríla.

Koronavírus a UKF

Zdieľajte článok

Komentáre: