Tipy na sviatočný oddych: Toto sú najúspešnejšie seriály roku 2020

pexels

Nepochybne väčší záujem o predplatenie si internetových streamovacích služieb v roku 2020 podnietil ich tvorcov k produkovaniu čoraz úspešnejších seriálov. Ak ste si tieto novinky za posledný rok ešte nestihli pozrieť, môžete sa inšpirovať a niečo z nich si zapnúť počas nadchádzajúcich sviatkov.

Jeden z najnovších počinov z dielne Netflix s názvom The Queen’s Gambit vás prenesie do sveta logiky a správnych ťahov. Príbeh o nádejnej šachistke, ktorá napokon prekonáva mužské špičky, zožal výborné ohlasy. Napriek tomu, že sa vám šach môže zdať nudný, pri seriáli sa rozhodne nudiť nebudete.

Prečítajte si aj: Záhadná nákaza či post-apokalyptický svet. Tipy, čo si pozrieť v karanténe

Ďalší King

Knihy Stephena Kinga sa neustále menia na seriálové či filmové spracovania. V roku 2020 ste si mohli pozrieť seriálovú verziu knihy The Outsider z produkcie spoločnosti HBO. V skratke pôjde o príbeh muža, ktorý je zatknutý za vraždu dieťaťa. Ak vám k tomu chýba mysterióznosť typická pre Kingovo písanie, dočkáte sa aj tej. Testy DNA potvrdzujú mužovu vinu, no sú tu zároveň dôkazy, že bol v čase vraždy niekde inde.

Ak ste fanušíkom Stephena Kinga, so seriálom The Outsider nesiahnete vedľa. Foto: unsplash

Tento rok sme sa mohli tešiť z ďalšej úspešnej produkcie amerického herca Marka Ruffala. I Know This Much Is True prerozprával príbeh bestsellerového románu spisovateľa Wallyho Lamba o jednovaječných dvojčatách, bratoch Dominicka a Thomasa. Rodinná sága sleduje dianie v Spojených štátoch na konci 20. storočia. Bratov zobrazuje v rôznych životných fázach a ťažkých osudoch, ktoré im život nadelil.

Úspešné dokumenty

Netlix okrem viacerých pokračovaní tento rok priniesol aj úspešné dokumenty, medzi ktorými nemožno vynechať kontroverzný počin Tiger King. Miniséria o živote ošetrovateľov zvierat sa zameriava na spoločnosť záchrancov veľkých mačiek.

Tiger King vás zavedie do zákulisa chovu veľkých mačiek. Foto: unsplash

Rok 2020 poznačila pandémie koronavírusu a množstvo televíznych spoločností sa túto tému viac či menej úspešne snažilo zdokumentovať. Medzi jeden z úspešnejších dokumentov patrí Coronavirus, Explained. Okrem faktov ukazuje aj to, ako po duševnej stránke situáciu ohľadom pandémie zvládnuť.

Niečo z histórie

Komediálna dráma The Great na Oscara nominovaného scenáristu Tonyho McNamara pojednáva príbeh ruskej cárovnej Kataríny Veľkej, ktorú stvárňuje len 22-ročná americká herečka Elle Fanning. Od mladého dievčaťa, ktoré prichádza uzavrieť dohodnuté manželstvo s cárom Petrom, dospieva Katarína po najdlhšie vládnucu panovníčku v dejinách Ruska.

Prečítajte si aj: Od Bratislavy po Banskú Štiavnicu: Ako sa darí antikvariátom počas pandémie?

Jedna z najdlhšie trvajúcich kultúrnych vojen 70. rokov minulého storočia v podaní držiteľky Oscara Cate Blanchet. Seriál Mrs. America rozpráva skutočný príbeh boja za schválenie dodatku k Ústave Spojených štátov bez ohľadu na pohlavie. Miniseriál so silným posolstvom reflektuje témy ako feminizmus, morálka či konzervativizmus a príbeh, ktorý navždy zmenil politickú scénu v USA.

Pokračovania, ktoré nesklamali

Okrem miniseriálov či uzavretých epizód noviniek priniesol rok 2020 viaceré pokračovania úspešných klasík. Opomenúť nemožno tretiu sériu sci-fi drámy Westworld. Tretia séria hodnotením prekonala druhú, avšak obe sú zatienené nastolenou latkou úvodnej. V tretej sérii sa ocitnete mimo diania v „labyrinte“ a miestami môžete byť znepokojení z toho, kde končí hranica ľudskosti.

Kto je vo Westworlde skutočným človekom a kto robotom? Foto: unsplash

Taliansky seriál The Story of a New Name (New Storia del nuovo cognome v originále) prekonal v hodnotení prvú sériu z roku 2018. Udalosti pokračujú presne tam, kde skončila séria prvá. Sledujeme príbeh dvoch priateliek Eleny a Lily, ktoré sa stretávajú so starosťami dospievania a neskôr musia čeliť dospelosti. Jedna z priateliek sa stáva žienkou domácou, druhá naďalej pilnou študentkou. Rozdelia sa napokon ich cesty?

Prečítajte si aj: Vianočné nákupy cez internet či vlastnoručná výroba. Študenti prezradili, aké možnosti využili tento rok

Nositeľ viacerých ocenení, medzi ktorými nechýbajú ceny Emmy, Zlatý glóbus za najlepší seriál či viaceré nominácie od seriálových kritikov, sa dočkal štvrtej série. Fargo vás v roku 2020 prenesie do amerického Kansasu. Medzi ďalšie nemej úspešné pokračovanie musíme zaradiť jednoznačne tiež štvrtú sériu španielskeho seriálu Money Heist.

Titulná fotografia: pexels.com

Zdieľajte článok

Komentáre: